Z samego rana Słoneczniki wyruszyły  na pierwszą „Zieloną Szkołę” do Stradunia. Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nie mogliśmy narzekać na nudę. Przedszkolaki  podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położoną miejscowość w lesie otoczona jeziorem. Pan Leśniczy zapoznał nas z różnymi mieszkańcami lasu. Pobyt na zielonej szkole dostarczył Słonecznikom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy przedszkolak miał szansę pokazania się z jak najlepszej stronie. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności, uczyliśmy się samodzielności, samokontroli i samooceny, także wzajemnej pomocy. 

Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *