Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

mgr Anna Korycka – zarządzanie

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, kierunek: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z leczniczą.
„Wymarzyłam sobie „Słoneczko” jako miejsce przyjazne dzieciom, bezpieczne i twórcze, w którym maleńkie pączki dojrzewają, by w przyszłości nieustannie rozkwitać. Bardzo wysoko cenię sobie relacje z rodzicami, które staram się budować i rozwijać poprzez codzienną rozmowę. Jestem osobą energiczną, otwartą i pełną zapału, a praca z dziećmi to dla mnie wyzwanie i niekończące się źródło radości i satysfakcji.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

mgr inż. Tomasz Korycki – zarządzanie

 

Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, kierunek: technologia drewna

„Pasja mojej żony stała się moją pasją. W „Słoneczku” z wielką satysfakcją pomagam paniom w realizacji ich ambitnych pomysłów”.

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Katarzyna Golibrocka – nadzór pedagogiczny

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie kierunek: Pedagogika, UAM w Poznaniu, kierunek: Pedagogika specjalna -edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Studia podyplomowe: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, Zarządzania Oświatą. Nauczyciel dyplomowany.

„Doświadczenie zawodowe zdobyłam, pracując jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szczecinie. Bezustannie podnoszę swoje kwalifikacje, wzbogacam wiedzę i umiejętności podczas kursów, warsztatów i szkoleń. To umożliwia mi prowadzenie zajęć według nowoczesnych metod i technik, dzięki którym rozwijam u dzieci ich potencjał twórczy, samodzielność, dużą i małą motorykę, kształtuję wrażliwość emocjonalną, ciekawość świata i kompetencje społeczne.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Kulczak – nauczycielka
Nauczyciel mianowany

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, kierunek: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, nauczyciel kontraktowy

„Bardzo lubię pracę z dziećmi, każde ich osiągnięcie daje mi dużo satysfakcji i radości. Jestem osobą cierpliwą i uśmiechniętą. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze oraz pływać.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Joanna Wochelska – nauczycielka

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna.

„Praca z dziećmi jest moją pasją. A moim zadaniem jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, radości, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości.
Cieszę się, że mogę każdego dnia towarzyszyć Słonecznym Przedszkolakom w odkrywaniu świata i codziennie uczyć się od nich miłości, empatii i spontaniczności.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Jedwabna – nauczycielka

Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Nauczyciel mianowany.

„Praca w przedszkolu jest moim celem zawodowym z uwagi na zamiłowanie do kształcenia dzieci. Posiadam kwalifikacje do nauczania czytania metodą odimienną wg I. Majchrzak. Gram na flażolecie, uczę dzieci gry na tym instrumencie. Praca z dziećmi dostarcza mi niezwykle dużo przyjemności oraz satysfakcji. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do życia. Z dużą starannością dbam, by wszystkim podopiecznym czas upływał miło i pożytecznie.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Przewoźna – nauczycielka

Z wykształcenia magister biologii. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz Terapia Pedagogiczna. Nauczyciel kontraktowy.

„Praca z dziećmi to spełnienie moich marzeń z dzieciństwa. Każdego dnia staram się, aby atmosfera w naszej grupie była przyjemna, radosna oraz pełna ciepła i szacunku. Największą zapłatą, dla mnie jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

 mgr Magdalena Pertek – nauczycielka

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: edukacja elementarna i język niemiecki oraz edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Nauczyciel kontraktowy.

„Już w dzieciństwie wymarzyłam sobie zawód nauczyciela. Jest on jednym z najlepszych moich wyborów życiowych, jakie podjęłam. To moja pasja i powołanie. Dla dzieci staram się nie tylko być nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Codziennie odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień to dla nas przygoda i wyzwanie. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej najłatwiej jest osiągnąć sukcesy”.

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Zuzanna Brzoska – nauczycielka

Abslowentka UAM w Poznaniu, kierunek: Promocja zdrowia i socjoterapia. Obecnie studiuje edukację wczesnoszkolną i przedszkolną.

„Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia, otwartą na ludzi. W swojej pracy staram się być odpowiedzialna, konsekwentna i obowiązkowa. Lubię prace z dziećmi, i ich niespożytą energię, chęć do działania i ciekawość świata. Prywatnie mama Szymona i Zosi. Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną, na świeżym powietrzu. Lubię jazdę na rowerze oraz długie spacery.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Agnieszka Kryg – nauczycielka
Nauczyciel kontraktowy

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek – pedagogika : wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

,,Jestem osobą otwartą, pogodną i pracowitą. Ambitnie dążę do realizacji postawionych mi zadań. Uwielbiam wykonywać prace plastyczne. Praca z dziećmi sprawia, że jestem uśmiechnięta i radosna. Czas wolny poświęcam na spacer, jazdę na rowerze lub interesujący film.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Monika Dardas – nauczycielka

Absolwentka Wyższej Szkoły Techniczno-Humanistycznej – Kadry dla Europy w Poznaniu, kierunek: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Nauczyciel kontraktowy.

„Gdy zostałam mamą zrozumiałam, że dzieci to nasze największe szczęście i tylko od nas zależy jakimi ludźmi będą w przyszłości. Praca z dziećmi sprawiła, że potrafię cieszyć się każdym dniem, a uśmiech na twarzy dziecka jest najpiękniejszym podziękowaniem za zaangażowanie w moją pracę. Prywatnie ćwiczę Zumbę, a po treningach piekę sernik:)”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Monika Ziętek – nauczycielka
Nauczyciel wspomagający

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Obecnie przygotowuje się do obrony tytułu magistra na kierunku: edukacja elementarna i terapia pedagogiczna.

„Uwielbiam dzieci, a praca z nimi sprawia mi ogromną radość. Jestem osobą sumienną, lubię nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z przedszkolakami. Uważam, że najważniejsze w pracy z dziećmi jest cierpliwość i zrozumienie małego człowieka oraz jego świata. ”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Izabela Rutkowska – nauczycielka

Ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, kierunek: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.
Studentka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Trenerka I stopnia sensoplastyki.

„Bardzo lubię dzieci, a uśmiech i zadowolenie maluszka o wszystkim mówi oraz wszystko wynagradza, daje spełnienie i radość z pracy. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą oraz wrażliwą na dobro dzieci, co pozwala mi szybko zjednać sympatię i zaufanie dziecka. Prywatnie energiczna mama dwóch córek ciekawych świata.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Agnieszka Cimoch – nauczycielka

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji, kierunek: Psychologia zdrowia i rehabilitacji.

„Jestem osobą otwartą, wesołą i kreatywną. Z pasją i zaangażowaniem nieustannie dbam o swój rozwój oraz staram się poszerzać swoją wiedzę, by dać dzieciom wszystko co najlepsze w ich prawidłowym rozwoju .Uwielbiam nieść radość, czytać bajki naszym słoneczkom, bawić się i jednocześnie uczyć przez zabawę. Kocham swoją pracę za niesamowitą, bezinteresowną i spontaniczną miłość jaką darzą nas dzieci.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Sandra Kasprowicz – nauczycielka

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, magister Pedagogiki społecznej. Studia podyplomowe w zakresie: Przygotowanie pedagogiczne oraz Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

„Jestem osobą otwartą, łatwo nawiązującą kontakty interpersonalne. Bardzo cenię sobie współpracę, nie boje się nowych wyznań, staram się realizować zamierzone cele. W pracy bazuje na mocnych stronach dziecka, biorąc pod uwagę jego indywidualne predyspozycje oraz potrzeby. Dobro dziecka jest dla mnie najważniejsze. Największą nagrodą jest uśmiech dziecka, jego poczucie, że jest w pełni akceptowane. Dziecięca radość, spontaniczność, kreatywność oraz energia motywują mnie do codziennej pracy.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Adrianna Dąbrowska -asystentka nauczycielki

Studentka Pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

„Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia. Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję.

Z ogromnym zaciekawieniem obserwuję rozwój moich podopiecznych. Staram się być krok za nimi, by ich otaczać opieką i wsparciem. Ważnym aspektem jest dla mnie bezpieczeństwo dzieci oraz budowanie rodzinnej atmosfery w grupie. W czasie wolnym lubię spotkać się z przyjaciółmi, czytać książki, oglądać filmy oraz uprawiać sport.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Weronika Piechowiak – asystentka nauczycielki

Studentka drugiego roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Pedagogiki Administracji w Poznaniu.

„ Jestem osobą otwartą i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Obserwując codzienny rozwój dzieci czuję ogromną satysfakcję. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości. Pomagając najmłodszym w drodze do wspaniałej przyszłości wzbogacam nie tylko ich świat, ale także swój własny dlatego cenię sobie możliwość rozwoju osobistego i odkrywania coraz to nowszych form pracy.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Patrycja Wyleżała – asystentka nauczyciela

„ Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z najmłodszymi jest moim powołaniem, przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Obserwowanie tego, jak dzieci pokonują trudności, jak się zmieniają i rozwijają utwierdza mnie w przekonaniu, że moja praca ma sens a każdy uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie ogromną nagrodą.W wolnych chwilach lubię spędzać czas z przyjaciółmi, jeździć na rowerze oraz pogłębiać swoją wiedzę z zakresu pedagogiki.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Paula Krzyżaniak – asystentka nauczycielki

Studentka Pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu kierunek: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna.
„ Praca z dziećmi zawsze była moim największym marzeniem. Towarzystwo dzieci sprawia, że czuję się spełniona i szczęśliwa. Jestem osobą cierpliwą i spokojną.
W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze, spacerować, oglądać filmy w kinie.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Julia Pietrzak – opiekunka w żłobku

„ Jestem miłą i uśmiechnięta osobą. Od zawsze lubiłam zajmować się i bawić z dziećmi. Praca z nimi sprawia mi przyjemność. Dlatego wybrałam studia o kierunku pedagogicznym by móc lepiej uczyć i opiekować się maluchami.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Magdalena Bączkowska – opiekunka w żłobku

„ Jestem osobą cierpliwą, otwarta i zawsze pełną chęci do pracy.
Opieka na dziećmi to nie tylko moja praca lecz także ogromna pasja dająca mi wiele radości. Staram się dawać naszym pociechą dużo miłości i poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim chcę być dla nich dobrą ,ciocią’ która zawsze przytuli i pomoże w chwilach słabości, wesprze dobrą radą.
Czas wolny spędzam tańcząc zumbę oraz podróżując z najbliższymi, zwiedzając piękne miejsca.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Beata Stachera – opiekunka w żłobku

.

„Jestem osobą zmotywowaną, uśmiechniętą, pomocną i wrażliwą. Kocham moją pracę przede wszystkim za to, że każdego dnia wita mnie gromadka uśmiechniętych dzieci, które zarażają swoją radością. Każdy dzień jest ciekawy, dostarcza mi wiele nowych doświadczeń i daje poczucie spełnienia. W wolnym czasie wypiekam słodkości, które są moją pasją od wielu lat.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

Małgorzata Michalak– specjalista do spraw żywienia

Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości

„Każdy swój dzień witam szerokim uśmiechem. Jestem osobą otwartą, szybko nawiązuję kontakt z innymi. Swojej pracy poświęcam się bez granic. Cenię sobie szczerość i pracowitość. Jestem kreatywna, lubię angażować się w zadania plastyczne. Prywatnie – doceniam każdą chwilę spędzoną aktywnie z rodziną.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

Jolanta Jabłońska – woźna oddziałowa

Spokojna i miła

„W „Słoneczku” dbam o sterylny porządek, tak by naszych pociech nie atakowały żadne zarazki. Lubię zwierzęta i pracę w ogrodzie.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

Jolanta Soja – woźna oddziałowa

Skromna, dokładna, spokojna