Pierwszego kwietnia Bratki i Niezapominajki odwiedziły Nadleśnictwo Wronki.Zajęcia na ścieżce edukacyjnej „Sosnowym szlakiem” prowadzili edukatorzy Nadleśnictwa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat Puszczy Noteckiej, pracy leśnika, zasad zachowania się w lesie, roślin i zwierząt w nim żyjących oraz faz rozwoju drzewa i lasu.
Odwiedziliśmy zrąb, a także dąb uznany za pomnik przyrody, przy którym znajduje się figurka „Matki Boskiej Puszczańskiej”. Dużym zaciekawieniem cieszył się przystanek przy „drzewie posadzonym do góry korzeniami” gdzie legenda o miejscowym rabusiu i skarbie zakopanym przy drzewie wywarła na nas ogromne wrażenie. Przy kamieniu oddziałowym dowiedzieliśmy się jak postępować w razie zagubienia się w lesie.
Podczas spaceru mieliśmy okazje przyjrzeć się oraz wsłuchać w budzącą się do życia przyrodę. Na koniec odwiedziliśmy biuro Pana Nadleśniczego, a także posadziliśmy wspólnie młode świerki. Za jakiś czas wrócimy by zobaczyć jak rosną…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *