.

W poniedziałek 13 kwietnia obchodziliśmy Święto Czekolady. Ten dzień rozpoczęliśmy od zajęć na temat „Jak to z czekoladą było” – dzieci poznały historię i proces produkcji czekolady. Potem odbył się konkurs „Wiem, co jem” – Stokrotki rozpoznawały po smaku różne rodzaje czekolady. Nie zapomnieliśmy sobie powiedzieć o tym, że takie czekoladowe szaleństwo powinno odbywać się okazjonalnie. Dzieci dowiedziały się, że codzienne objadanie się tym smakołykiem nie jest zdrowe – zwłaszcza dla zębów. Dzień zakończył się czekoladową ucztą. Dzieci kąpały chrupki i owoce w czekoladowej fontannie. Radości nie było końca! Teraz musimy poczekać rok, by czekoladowy dzień się powtórzył.