MAŁYMI KROKAMI DO DUŻYCH EFEKTÓW

Nasza Kadra

Nasza Kadra

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

mgr Anna Korycka – zarządzanie

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, kierunek: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z leczniczą.
„Wymarzyłam sobie „Słoneczko” jako miejsce przyjazne dzieciom, bezpieczne i twórcze, w którym maleńkie pączki dojrzewają, by w przyszłości nieustannie rozkwitać. Bardzo wysoko cenię sobie relacje z rodzicami, które staram się budować i rozwijać poprzez codzienną rozmowę. Jestem osobą energiczną, otwartą i pełną zapału, a praca z dziećmi to dla mnie wyzwanie i niekończące się źródło radości i satysfakcji.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

mgr inż. Tomasz Korycki – zarządzanie

 

Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu, kierunek: technologia drewna

„Pasja mojej żony stała się moją pasją. W „Słoneczku” z wielką satysfakcją pomagam paniom w realizacji ich ambitnych pomysłów”.

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Katarzyna Golibrocka – nadzór pedagogiczny

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie kierunek: Pedagogika, UAM w Poznaniu, kierunek: Pedagogika specjalna -edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Studia podyplomowe: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, Zarządzania Oświatą. Nauczyciel dyplomowany.

„Doświadczenie zawodowe zdobyłam, pracując jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Szczecinie. Bezustannie podnoszę swoje kwalifikacje, wzbogacam wiedzę i umiejętności podczas kursów, warsztatów i szkoleń. To umożliwia mi prowadzenie zajęć według nowoczesnych metod i technik, dzięki którym rozwijam u dzieci ich potencjał twórczy, samodzielność, dużą i małą motorykę, kształtuję wrażliwość emocjonalną, ciekawość świata i kompetencje społeczne.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Kulczak – nauczyciel

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, kierunek: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, nauczyciel kontraktowy

„Bardzo lubię pracę z dziećmi, każde ich osiągnięcie daje mi dużo satysfakcji i radości. Jestem osobą cierpliwą i uśmiechniętą. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze oraz pływać.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Duszyńska – nauczyciel

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

„Jestem zodiakalnym bykiem, dlatego potrafię być uparta, ale jednocześnie zawsze dążę do zrealizowania wyznaczonego przez siebie celu. Cechuje mnie spokój i opanowanie, co jest bardzo przydatne w pracy z dziećmi. Uwielbiam spędzać wolny czas na świeżym powietrzu: spacerować, jeździć na rowerze, rolkach a także przy dobrej książce i filiżance kawy. Jestem łasuchem, mam słabość do słodyczy :)”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Jedwabna – nauczyciel

Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Nauczyciel mianowany.

„Praca w przedszkolu jest moim celem zawodowym z uwagi na zamiłowanie do kształcenia dzieci. Posiadam kwalifikacje do nauczania czytania metodą odimienną wg I. Majchrzak. Gram na flażolecie, uczę dzieci gry na tym instrumencie. Praca z dziećmi dostarcza mi niezwykle dużo przyjemności oraz satysfakcji. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do życia. Z dużą starannością dbam, by wszystkim podopiecznym czas upływał miło i pożytecznie.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

mgr Anna Przewoźna – nauczyciel

Z wykształcenia magister biologii. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz Terapia Pedagogiczna. Nauczyciel kontraktowy.

„Praca z dziećmi to spełnienie moich marzeń z dzieciństwa. Każdego dnia staram się, aby atmosfera w naszej grupie była przyjemna, radosna oraz pełna ciepła i szacunku. Największą zapłatą, dla mnie jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

 mgr Magdalena Pertek

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek: edukacja elementarna i język niemiecki oraz edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Nauczyciel kontraktowy.

„Już w dzieciństwie wymarzyłam sobie zawód nauczyciela. Jest on jednym z najlepszych moich wyborów życiowych, jakie podjęłam. To moja pasja i powołanie. Dla dzieci staram się nie tylko być nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Codziennie odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień to dla nas przygoda i wyzwanie. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej najłatwiej jest osiągnąć sukcesy”.

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Monika Dardas – nauczyciel

Absolwentka Wyższej Szkoły Techniczno-Humanistycznej – Kadry dla Europy w Poznaniu, kierunek: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Nauczyciel kontraktowy.

„Gdy zostałam mamą zrozumiałam, że dzieci to nasze największe szczęście i tylko od nas zależy jakimi ludźmi będą w przyszłości. Praca z dziećmi sprawiła, że potrafię cieszyć się każdym dniem, a uśmiech na twarzy dziecka jest najpiękniejszym podziękowaniem za zaangażowanie w moją pracę. Prywatnie ćwiczę Zumbę, a po treningach piekę sernik:)”

   

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

 mgr Angelika Małecka – nauczyciel wspomagający

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicz w Poznaniu: Pedagogika Specjalna – edukacja
i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Aktualnie poszerza swoją wiedzę
w zakresie Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej na WSKPISM.

„ Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję, gdyż patrzę jak dziecko z dnia na dzień czyni postępy, z coraz lepszą sprawnością wykonuje czynności, które jeszcze niedawno były dla niego trudne ”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Marta Szwargot – asystent nauczyciela

Ukończyła studia na kierunku ratownictwo medyczne z przygotowaniem pedagogicznym oraz studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Nauczyciel kontraktowy.

„Jestem osobą otwartą i komunikatywną. W swojej pracy cenię sobie szczerość oraz indywidualne podejście do dzieci. Staram się być miłą, pogodną osobą, kocham rozmawiać, śmiać się! Lubię czytać książki, szczególnie jeśli są to bajki dla dzieci – Ciągle muszę być w ruchu dlatego moja pasja to sport – biegam i tańczę.”

   

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Zuzanna Brzoska – asystent nauczyciela

Abslowentka UAM w Poznaniu, kierunek: Promocja zdrowia i socjoterapia. Obecnie studiuje edukację wczesnoszkolną i przedszkolną.

„Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia, otwartą na ludzi. W swojej pracy staram się być odpowiedzialna, konsekwentna i obowiązkowa. Lubię prace z dziećmi, i ich niespożytą energię, chęć do działania i ciekawość świata. Prywatnie mama Szymona i Zosi. Wolny czas najchętniej spędzam z rodziną, na świeżym powietrzu. Lubię jazdę na rowerze oraz długie spacery.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Agnieszka Kryg – asystent nauczyciela

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek – pedagogika : wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

,, Jestem osobą otwartą, pogodną i pracowitą. Ambitnie dążę do realizacji postawionych mi zadań. Uwielbiam wykonywać prace plastyczne. Praca z dziećmi sprawia, że jestem uśmiechnięta i radosna. Czas wolny poświęcam na spacer, jazdę na rowerze lub interesujący film.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

 

Izabela Rutkowska – opiekun w żłobku

Ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, kierunek: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

„Bardzo lubię dzieci, a uśmiech i zadowolenie maluszka o wszystkim mówi oraz wszystko wynagradza, daje spełnienie i radość z pracy. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą oraz wrażliwą na dobro dzieci, co pozwala mi szybko zjednać sympatię i zaufanie dziecka. Prywatnie energiczna mama dwóch córek ciekawych świata.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

Katarzyna Kaczmarek – opiekun w żłobku

Z wykształcenia opiekun w żłobku i klubie malucha.

„Uśmiech, cierpliwość, spokój i zaangażowanie – to cechy charakteru, które w pracy z dziećmi są dla mnie na pierwszym miejscu. Lubię śpiewać i opowiadać bajki. Nording walking to  hobby któremu poświęcam się w wolnych chwilach.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

Małgorzata Dorna – specjalista do spraw żywienia

Absolwentka Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości

„Każdy swój dzień witam szerokim uśmiechem. Jestem osobą otwartą, szybko nawiązuję kontakt z innymi. Swojej pracy poświęcam się bez granic. Cenię sobie szczerość i pracowitość. Jestem kreatywna, lubię angażować się w zadania plastyczne. Prywatnie – doceniam każdą chwilę spędzoną aktywnie z rodziną.”

Szamotuły Przedszkole SŁONECZKO - kadra

Jolanta Jabłońska – woźna oddziałowa

Skromna, spokojna, dokładna

„W „Słoneczku” dbam o sterylny porządek, tak by naszych pociech nie atakowały żadne zarazki. Lubię zwierzęta i pracę w ogrodzie.”